En Çok Kullanılan Ray Sistemleri Nelerdir?

En Çok Kullanılan Ray Sistemleri Nelerdir?

Mobilyacılık sektöründe üretim yapılırken her zaman kullanış kolaylığı ve konfor ön planda tutularak hareket edilmekte ve bu doğrultuda üretim gerçekleşmektedir. Çünkü mobilya günlük yaşamda en sık kullanılan eşyalar arasında yer almakta ve yaşamımızın her alanını kaplamaktadır. Özellikle çekmeceler evlerde ve ofislerde en sık kullanılan mobilya parçalarıdır. Çekmecenin sağlam olmasının yanı sıra kullanışlı olması da oldukça önemlidir. Günden güne geliştirilerek büyük rahatlık sağlayan ray sistemleri çekmecelerin çok daha kolay bir şekilde kullanılmasını sağlarken aynı zamanda çekmecenin daha kolay açılıp kapanmasına yardımcı olarak deformeleri engellemektedir.

Ray sistemleri arasında en çok kullanılmakta olan ray sistemleri ise standart ray, gizli ray, frenli raylar, teleskopik raylar ve bilyeli raylar olarak bilinmektedir. Bu ray sistemleri birbirinden farklı özelliklere sahiptir ve kullanım alanları yapılan üretime göre değişiklik göstermektedir.

 

Ray Sistemlerinin Avantajı

Ray sistemleri kullanılarak üretilen çekmeceler çok daha kolay bir şekilde açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Bu da kullanım kolaylığı sağlar ve çekmecenin ağırlığı ne olursa olsun çekmecenin daha kullanışlı olmasına yardımcı olur. Ray sistemi sayesinde çekmece hareketinde çekmece yüklü dahi olsa bir yavaşlama olmaz ve frenleme sistemi ile çekmeceler deformeden korunarak daha uzun ömürlü kullanım sağlanır. Günümüzde ray sistemi günden güne farklı seçenekler ile geliştirilerek mobilyaların vazgeçilmez parçası haline geldi.

 

Ray Sistemlerinde Montaj Ve Kullanım Kolaylığı

Özellikle çekmeceler çok fonksiyonlu olarak hayatımızın her alanında kullandığımız eşyalardan biridir. Bu sebeple çekmecenin sağlam ve kullanışlı olması oldukça önemlidir. Ray sistemleri kullanım kolaylığı ile yaygınlaşmakta ve sektörde büyük bir yere sahip olmaktadır. Çekmecelerde tercih edilen ray sistemleri montaj ve kullanımda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ray sistemi ile çekmecenizi kolay bir şekilde yerinden çıkartabilir ve yine zorlanmadan kolay bir şekilde yerine monte edebilirsiniz. Çekmecelerin sert bir şekilde kapanmasını engelleyen ve tek bir dokunuş ile kolay bir şekilde kendiliğinden kapanma kolaylığı sağlamakta olan frenli ray sistemleri de günümüzde en çok tercih edilen ray sistemleri arasında yer almaktadır. 

Etiketler;
Kategoriler
Son Gönderiler
  • Çekmece Rayının Kullanım Alanı
    4 Kasım 2019 Pazartesi
  • En Çok Kullanılan Ray Sistemleri Nelerdir?
    4 Kasım 2019 Pazartesi
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN